4 maja wspominamy św. Floriana, patrona strażaków, to okazja do świętowania braci strażackiej, zarówno ochotniczej, jak i zawodowej.

Dla nas z kolei to sposobność, aby podziękować członkom formacji za ich codzienną służbę na rzecz ochrony życia i mienia mieszkańców.

Uroczystej Mszy św. w intencji strażaków przewodniczył ks. Krzysztof Sławniak w koncelebrze z ks. Tadeuszem Mieleszko.

Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił…— Modlitwa Strażaka

Życzymy Wam dużej wytrwałości, głębokiej wiary w sens Waszej służby, wielu sukcesów, oraz „tylu powrotów, ile wyjazdów”. Niech święty Florian opiekuje się Wami w czasie każdej sytuacji i za każdym razem pomoże szczęśliwie powrócić do domów, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Relacja wideo