6 Niedziela Wielkanocy

5.05.2024

1. Od jutra wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje.
Witkowice:
• W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej procesja do kapliczki na Witkowicach Górnych.
• We wtorek do kapliczki na ul. Kolonia ( u Pani Majka )
• W środę do kapliczki na Witkowicach Dolnych( Kapliczka za torami)
Msza św. na dojazdach.
• Zdżary — wtorek Msza św. o godz. 18.00 i procesja do kapliczki
• Kozodrza — środa Msza św. o godz. 18.00 i procesja do kapliczki

2. W środę o godz. 19.30 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św.

3. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W sobotę, 11 maja 2024 r. w Sokołowie Małopolskim Ks. Biskup Rzeszowski udzieli święceń diakonatu pięciu alumnom z WSD w Rzeszowie. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10. Pamiętajmy o modlitwę w intencji nowych diakonów.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Trwają zapisy na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuarium na Jasnej Górze. ( sobota 1czerwiec 2024) Zapisy w zakrystii.

7. Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie zaprasza na krótki kurs teologii praktycznej 3×3: „Teologia ciałą” Jana Pawła II. Kurs poprowadzi ks. dr Przemysław Drąg. Będzie okazją do odkrywania sensu naszego życia i naszego bycia w relacjach, które są głęboko wpisane w nasze ciało i wyrażają się poprzez ciało. Kurs odbędzie się przez 3 kolejne wtorki maja (14,21,28) w godzinach 18.30-21.00. Dokładne dane na stronie internetowej instytutu.

ks. Tadeusz Mieleszko