Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Na terenie parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Witkowicach działa oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ( KSM ). Jest to wspólnota mająca na celu zbliżenie się do Boga, poprzez tłumaczenie i wyjaśnianie Pisma Świętego. Na spotkaniach rozmawiamy na temat wiary i ludzkiej egzystencji. Co zyskuje się trwając w niej a co się traci? Przyjdź i zobacz! Są czytane i wyjaśniane fragmenty Pisma Świętego. Odbywają się także zabawy okolicznościowe mające na celu pogłębianie relacji z drugim człowiekiem. Młodzież uczy się jak żyć w wieże i jak radzić sobie z napotkanymi przeszkodami nie oddalając się przy tym od Boga.

Spotkania odbywają się w każdy piątek miesiąca. Rozpoczynają się Mszą Świętą a dalsza część jest na auli w budynku parafialnym (na plebani).

Opiekunem KSM jest:

• Ks. Krzysztof Sławniak