2 Niedziela Wielkanocy

Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, Międzynarodowe Święto Caritas. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na Caritas. Dziękujemy Bogu za tysiące pracowników i woluntariuszy, oraz dzieła które prowadzi Caritas. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia – zapraszamy.

2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. przeniesiona ze względu na Wielki Tydzień. Msze św.:
• Witkowice 6.30, 9.00, 18.00
• Zdżary 17.00, Kozodrza 18.00
Zapraszamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracja można otrzymać w zakrystii.

3. W środę o 16.00 Msza św. przy Krzyżu Milenijnym na ul. Ks. Wójcika, w 14 rocznice Tragedii Smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią.

4. Dziękujemy za ofiary składane w skarbonkach Jałmużna Wielkopostna.

5. W środę po Mszy św. spotkanie Parafialnego Koła Caritas.

6. W przyszłą niedzielę przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Przed Każdą Mszą św. młodzież z KSM będzie czytać Pismo święte.

7. Dziękujemy Siostrze Zakrystiance, Pani Łucji, Józefowi, Lucynie Maciejowi i Bartkowi Stachnik, Wiesławowi i Annie Toton, Aleksandrowi Łagowskiemu, Renacie Szkutak, Krystynie Zych, Jakubowi Łagowskiemu, Maksymilianowi Marć za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu, i piękne przystrojenie świątyni. Mirosławowi Toton za naprawienie mechanizmu wprowadzającego w ruch dzwony. Dziękujemy Strażakom z Witkowic i Kozodrzy za podjęcie straży przy Bożym Grobie i udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy Panu Organiście 1 Chórowi Michael, Ministrantom ,Scholii, młodzieży z KSM za przygotowanie liturgii Triduum, i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

8. Od 22 czerwca do 1 lipca ks. Paweł organizuje kolonię parafialną nad morzem. Koszt 10 dniowego wyjazdu 1300 zł. Więcej informacji u ks. Pawła.

ks. Tadeusz Mieleszko