Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem, to wielki dzień jedności między Bogiem a człowiekiem. To dzień dziękczynienia za największą na ziemi bliskość Boga, którą jest bliskość w Eucharystii. Ta eucharystyczna obecność jest źródłem naszego życia duchowego.

W naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą św. o godz. 9.30. Po niej, wyszliśmy na ulice naszej miejscowości, by w procesji oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Eucharystii, a także zaświadczyć wobec innych o naszej wierze w tę obecność.

Podążając za kapłanem niosącym Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, zatrzymywaliśmy się przy czterech ołtarzach, by słuchać fragmentów Ewangelii o Chrystusie Prawdziwym i Wiecznym Kapłanie.

Zdjęcia na Boże Ciało wykonał i udostępnił Dominik Toton.

Relacja wideo