20 maja 2018 r. w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00, grupa 35 dzieci po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

 

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie ksiądz proboszcz Tadeusz Mieleszko powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice.

Do Ciebie Jezu wyciągam ręce, bo Ty mnie kochasz najgoręcej,
Ty mi się dzisiaj oddałeś cały, w tej przenajświętszej Hostii białej

Cała uroczystość przebiegła w modlitewnym skupieniu – dzieci uczestniczyły we wszystkich czynnościach liturgicznych przewidzianych dla wiernych: czytania, śpiew psalmu i pieśni, modlitwa powszechna i procesja z darami. Najważniejszym jednak momentem dla wszystkich dzieci i ich rodziców było przyjęcie Jezusa Eucharystycznego do serca. W oczach wielu rodziców pojawiły się łzy wzruszenia.

Dzieci swą wdzięczność za dar Eucharystii wyraziły na koniec Mszy świętej poprzez podziękowania przede wszystkim Jezusowi za dar Komunii Świętej, dzięki której będą mogły uczestniczyć w Jego uczcie, Księdzu proboszczowi Tadeuszowi za troskę duszpasterską i Ofiarę Mszy Świętej,  a szczególnie za dar Chrystusa złożony w nasze dziecięce serca, kochanym Rodzicom, za dar życia, troskę i miłość  każdego dnia oraz za przykład rodzicielskiej wiary  jak poznawać i kochać Boga, Wychowawcom i Dyrekcji Szkoły za ich trud i poświęcenie – to także i Wasza praca sprawiła, że możemy świadomie przeżyć dzisiejsze święto, Panu organiście za naukę śpiewu, poświęcony czas i wszelki trud, Siostrze zachrystiance, za wszelką pomoc i życzliwość oraz za zaangażowanie się w wystrój kościoła na naszą uroczystość.

Dziękujemy katechecie ks. Rafałowi  Głowackiemu, że nas uczył jak się przygotować do tej wielkiej chwili. Za to, że nam wskazywał drogę do świętości, za troskę i dobroć, morze cierpliwości. Pomagałeś nam z miłością i czyniłeś wszystko, żeby ten dzień był dla nas radosny i bardzo uroczysty.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać! Życzymy szczęść Boże!

Po zakończeniu Eucharystii każde dziecko otrzymało poświęcony obrazek – Pamiątkę I Komunii Świętej, oraz mały bochenek chleba, który miał zostać podzielony podczas rodzinnego spotkania.

Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, nie zabrakło wzruszenia i pewności, że Pan Bóg, który w Najświętszym Sakramencie zamieszkał w sercach naszych uczniów, nie poskąpi swej łaski.