W niedzielę i poniedziałek 12- 13 marca 2023 r., w naszej parafii odbyła się Wizytacja kanoniczna. Gościliśmy J.E Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego – biskupa pomocniczego Diecezji Rzeszowskiej.

O godz. 8.00 i 9.30 odbyły się Msze św. w kościołach filialnych w Kozodrzy i Zdżarach. Ksiądz Biskup wygłosił słowo Boże i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

O godz. 11.00 w progach świątyni w Witkowicach przywitał ks. Biskupa, ks.Tadeusz Mieleszko – proboszcz oraz ks. dziekan Leopold Kordas. Po powitaniu i przedstawieniu parafii odbyła się uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowali: ks. Krzysztof Sławniak i ks. Wojciech Styczyński. Ks. Biskup wygłosił kazanie.

Po Mszy Świętej spotkał się z grupami parafialnymi działającymi na terenie naszej parafii.

Następnie odbyło się spotkanie z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych.

O godz. 17.00, Ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.

W poniedziałek 13 marca odbyła się msza św. szkolna pod przewodnictwem ks. Biskupa. Następnie odbyły się spotkania w szkołach w Kozodrzy i Witkowicach.

Po południu odbyło się spotkanie z siostrami zakonnymi po którym ks. Biskup odwiedził tutejszy punkt Caritas, oraz odwiedził osobę chorą i jedną z rodzin.

Ks. Biskupowi przekazujemy wyrazy wdzięczności za posługę Słowa i Ołtarza oraz udzielenie sakramentu „dojrzałości chrześcijańskiej” naszej młodzieży. Jednocześnie zapewniamy Jego Ekscelencję o modlitwie całej naszej Wspólnoty Parafialnej.

Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wizytacji kanonicznej. Niech św. Michał Archanioł – nasz Patron – dalej nam towarzyszy i wspiera nas swoim wstawiennictwem u Boga w realizacji naszego chrześcijańskiego powołania.
A bierzmowaną młodzież – niech Duch Święty obdarza swoimi darami i owocami w jej dalszym życiu.