15 września 2018 r. do naszej parafii przybyła dekanalna procesja fatimska. Nabożeństwa są dziękczynieniem za 100 – lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Procesję prowadził ks. proboszcz Tadeusz Mieleszko a rozważania różańcowe przygotował ks. Krzysztof Sławniak.

W prowadzenie modlitwy różańcowej włączyły się siostry zakonne z naszej parafii i młodzież z KSM-u. Po przybyciu do świątyni o godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Marka Kędziora.

Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz Tadeusz Mieleszko. Na zakończenie Mszy św. ks. dr Stanisław Mazur – proboszcz ropczyckiej Fary i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ropczyckiej przekazał naszej parafii kopię słynącej łaskami figury ropczyckiej Pani.

Po Mszy św. na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.

Relacja wideo