13 września 2018 r. w naszej parafii pożegnano, Kapłana rodaka, długoletniego misjonarza w Gwatemali śp. Kan. Dariusza Drozda.

 

Nikt z Nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie; jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.
I w życiu więc i śmierci należymy do Pana…

Mszę św. pogrzebową odprawiało 130 kapłanów, przewodniczył Ks. bp. Kazimierz Górny, który 20 lat temu udzielił mu święceń kapłańskich. Ks. Daniel Nowak dyrektor referatu misyjnego odczytał list od  Ks. bp. z Gwatemali gdzie pracował Ks. Dariusz, oraz  od ks. Bp. Jerzego Mazura przewodniczącego Komisji do spraw misji przy Episkopacie Polski.  Kazanie wygłosił ks. Kan. Sławomir Ziobro misjonarz i kolega kursowy zmarłego kapłana. Ks. Dariusz został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Witkowicach.