Jak co roku o tej porze przeżywaliśmy odpust parafialny. Przygotowania, sprzątanie, wystrój świątyni, piękne bukiety (w wykonaniu siostry Marity zachrystianki) i wyjątkowa atmosfera, bo wyjątkowi goście. Główny celebrans to ks. Marek Marchut, który 25 lat temu, przy tym ołtarzu odprawiał Mszę św. prymicyjną. Dzisiaj jako Jubilat dziękował z całą parafią za dar kapłaństwa. Kaznodzieja  Ks. Kazimierz Kuman, głosił ks. Markowi kazanie prymicyjne.Dzieci , młodzież i przedstawiciele Rady Parafialnej przywitały ks. Marka. Ks. Kazimierz w kazaniu  ukazał nam jak kult św. Michała Archanioła jest żywy w wielu parafiach, i możemy być dumni że mamy takiego Patrona.

Kaznodzieja podkreślił że Jubilat to wielki czciciel Matki Bożej, ponad dwadzieścia razy pielgrzymował z Rzeszowa na Jasną Górę, wielki zwolennik sportu, występował  w mistrzostwach Europy piłki nożnej Księży, gdzie zajęli drugie miejsce.  Wspomniał również o wielkiej gorliwości Jubilata zarówno jako wikariusza w wielu parafiach jak i proboszcza w Nawsiu i obecnie w Cieklinie .

Uroczystość zaszczycili obecnością księża proboszczowie i wikariusze  naszego dekanatu na czele z Ks. dziekanem Leopoldem Kordasem.

Bóg zapłać wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Szczęść Boże!

Podziękowania dla Dominika za udostępnione niżej zdjęcia.

Relacja wideo

Msza św. z kamery internetowej