11 października odbyła się pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Wzięli w niej udział uczniowie kl V, kl VI szkoły podstawowej i III gimnazjum z opiekunami: p. Katarzyną Żurek, ks. Rafałałem i ks. Krzysztofem. Po przyjeździe do Zabawy przewodnik przybliżył uczestnikom wycieczki życie i męczeństwo bł. Karoliny. Obok koscioła parafialnego uczniowie mogli zobaczyć wrak legendarnego samolotu Douglas.  To w tej okolicy, w nocy z 25 na 26 lipca 1944 r. wylądowała podobna maszyna. Przylecieli nią cichociemni i kurierzy z Londynu, wśród których m.in. Jan Nowak-Jeziorański.

Nastepnie uczniowie  przejechali do zrekonstruowanego domu bł. Karoliny w Wał Rudzie, by obejrzeć jak mieszkała błogosławiona oraz zobaczyć miejsce jej męczeńskiej śmierci. Ostatnim punktem wycieczki był znany bar fast food w Dębicy.

Autor. Ks. Krzysztof