Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczęły się w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego. To szczególny czas w ciągu roku liturgicznego, gdy w trakcie trzech kolejnych dni rozważane są męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Tamtego pamiętnego wieczoru Jezus, podczas spożywania posiłku, wziął chleb, zaczął łamać i mówił: „to jest Ciało moje”. Po wieczerzy wziął kielich z winem i powiedział: „pijcie z niego wszyscy, to jest moja Krew, która za was będzie wylana. To czyńcie na moją pamiątkę”. Ty, samym Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa.

Na początku Mszy świętej przedstawiciele dzieci, wspólnot parafialnych życzyli wszystkim księżom owocnej i wytrwałej pracy duszpasterskiej.

Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz ks. Tadeusz Mieleszko. W koncelebrze udział brali: ks. Krzysztof Sławniak, ks. Rafał Głowacki i ks. Dariusz Drozd.

Zgodnie z tradycją Najświętszy Sakrament, czyli Ciało Pana Jezusa, został przeniesiony do kaplicy adoracji zwanej „ciemnicą” na pamiątkę modlitwy Jezusa w ogrodzie oliwnym oraz nocy spędzonej w ciemnej celi.

Relacja wideo