Dzisiejszy dzień jest dla wszystkich wierzących dniem szczególnej zadumy i refleksji. Obchodzimy bowiem pamiątkę dnia w którym nasz Pan oddał za nas swoje życie. Kościół nie sprawuje Eucharystii koncentrując się na rozważaniu męki i śmierci Chrystusa przypominając nam cenę jaka została zapłacona za nasze zbawienie.

Podczas liturgii usłyszeliśmy opis Męki Pańskiej, rozbudowany charakter miała też modlitwa powszechna. Przejmującym momentem podczas wielkopiątkowego nabożeństwa jest adoracja krzyża.

Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata

Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku była procesja do Grobu Pańskiego. Na specjalnie przygotowanym miejscu wystawiono Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem – symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa.

Relacja wideo