14 czerwca o godz.16.00 wyruszyliśmy z naszym księdzem asystentem do Ustrzyk Górnych, a dokładnie do Domu Rekolekcyjnego im. św. Jana Pawła II przy parafii św. Anny w Ustrzykach Górnych.

Pierwsze popołudnie upłynęło nam na zakwaterowaniu i na nabraniu sił do tego, co czekało nas dnia następnego…. W sobotę po Mszy św. i śniadaniu wyruszyliśmy czerownym szlakiem z Ustrzyk Górnych na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczad. Piękna pogoda, która nam towarzyszyła dostarczała pięknych widoków ale też mocne słońce dawało się troszkę we znaki. Po zdobyciu Tarnicy wyruszyliśmy dalej czerownym szlakiem na Halicz i Przełęcz Bukowską a z Przełęczy w stronę Wołosatego i Ustrzyk Górnych. Gdy dotarliśmy do Domu Rekolekcyjnego czekała na nas przepyszna obiado – kolacja. Wieczór upłynął nam na czasie przeznaczonym na integracje i odpoczynku.

Niedzielę rozpoczęliśmy od spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii. Po Mszy św. i śniadaniu wyruszyliśmy do Sanoka aby zażyć trochę kultury w Muzeum Historycznym. Mieliśmy okazję zobaczyć ekspozycje związane z bronią na przestrzeni dziejów, sztuką nowoczesną, sztuką sakralną (szczególnie ikony i krucyfiksy) i sztuką Zdzisława Beksińskiego. Po krótkim relaksie w kawiarni przyjechaliśmy do na naszych rodzinnych Ropczyc.

Pełni wspomnień, zmęczeni, opaleni od słońca – ale zadowoleni. Cały ten czas przepełniony był zmaganiem się ze sobą, rozmowami, śmiechem i marudzeniem ks. Rafała żeby się wyspać 😉 Ale najważniejsze jest to, że góry to miejsce spotkania z Bogiem, to zobaczenie jak człowiek jest mały wobec przyrody i wielki w oczach Boga.

Fotografem w czasie wyjazdu był Antoni Kłusek, któremu dziękujemy za uwiecznienie tych wspólnie spędzonych chwil.